Vrchlabí B - Ortex HK

22.10.2018 10:43

V neděli 11.2. nás čekal mač s ORTEX HK. Soupeř disponuje vesměs s mladým nadějným kádrem. Dnes jim ale ze základu chyběli mladí hráči na 1.,2. a 5.desce. My jsme nastoupili bez hráčů na 4.,6. a 7.desce.

1.deska - Vláďa nastoupil proti silnému hráči a sice panu Bielavskému, ale poradil si s partií nad očekávání. Získal ze střední hry prostorovou převahu, kterou proměnil v lepší pozici do koncovky, nicméně partii pro našeho hráče rozhodla až časová tíseň soupeře. Pěkný výkon.

2.deska - Vít (opět s černými) se bránil proti mladému soupeři dlouho vyrovnaně, ale zřejmě (neviděl jsem to) někde přetáhl strunu a dostal se pod tlak, který nedokázal odvrátit. Je pravda, že mladý soupeř hrál partii s přehledem a během partie nevyrobil žádnou viditelnou chybu.

3.deska - já jsem se dostal ze Skandinávské do Panovova útoku v Caro-Canu. Nevyvaroval jsem se chyby v zahájení, ale soupeř toho nedokázal využít a tak jsem partii dotáhl do vítězného konce. Ale musím se přiznat, že z moji strany to žádný excelentní výkon nebyl.

4.deska - Dan s černými vyrovnal hru hned v zahájení a dostal se do nadějné pozice, kterou dokázal přetavit v celý bod. Podled Dana  "V Grunfeldově ind. jsem nezahrál včas tah c5 a spíše jsem za černeho trpěl. Po výměně většiny lehkých figur se pozice trochu srovnala, soupeř následne naneštěstí pro neho jednotahově přehlédl figuru a bylo po partii..."

5.deska - zde sehrál Martin smolnou partii. Jak jsme po zápase chvilku partii analyzovali, tak se mohl dostat do velké poziční výhody, bohužel ale zaváhal s tahem f5 a následně mu soupeř toto pole zablokoval sám svým pikem. Potom se pozice vyrovnala, i když už měl Martin slabiny na dámském křídle, bohužel v další hře ztratil kvalitu a následně i celou partii. Škoda,zde si to zasluhovalo i celý bod.

6.deska - Láďa hrál s dalším mladým nadějným hráčem, partii sehrál vyrovnaně, v koncovce dokonce získal i figuru, ale bohužel soupeř mu svým aktivním králem vyzobal všechny piky, takže spravedlivá remis.

7.deska - Martin nastoupil proti mlaďoučké dívence, která ale ukazála velký talent pro tuto hru, takže to neměl náš hráč až tak jednoduché, nicméně se ukázala větší praxe Martina, který nejdříve získal kvalitu a další přesnou hrou nakonec celý bod.

8.deska - Láďa rozehrál s černými svoji typickou zavřenou pozici, která se těžko dala i přes snahu našeho hráče přetavit v celý bod.

Takže suma sumárum to dnes skončilo 5 - 3 v náš prospěch. Zde je ale krásně vidět ten velký výkonostní rozdíl soupeřů mezi KS a KP.

Užívejte volna a za 14 dní hrrr na Valdice.

Pořadí po 8. kole

Luboš