Vrchlabí A - Hořice A

22.10.2018 10:43

dnes jsme odehráli zápas opět proti jednomu z aspirantů na postup do 2.ligy. A opět v oslabené sestavě. Nakonec výsledek byl lepší, než se jevil na jednotlivých šachovnicích. Nicméně prohrály jsme zaslouženě. Nutno ale dodat,že soupeři na všech šachovnicích měli vyšší ELO body,takže žádná ostuda to zase nebyla.

Krátce, z mého pohledu, k jednotlivým deskám:

1.deska - zde Vláďa nastoupil proti silnému soupeři a sice Kubovi Šafaříkovi. Bojovalo se na ostří nože,ale partie byla, dle mého, stále v rovnováze,soupeři si navzájem nabídli remis,ale ke smíru ani v jednom případě nedošlo. V koncovce Kuba tlačil na výhru,měl sice o pika (dvojpik) více,ale na šachovnici byla stále remis. Až nakonec přetáhl strunu a vlezl si do vidliček. Od Vládi pěkný výkon a výhra mu určitě přinese sebedůvěru v dalších, pro nás velice důležitých, zápasech.

2.deska - já se ocitám v opačné pozici, než Vláďa,minulý zápas za béčko jsem si prohrál sám a dnes jsem to zopakoval. V 10. tahu jsem, naprosto nesmyslně, zahrál dxc4 a mohl jsem jít na párek (prostě mat na h7 jsem neviděl). Zbytek partie už byl nezajímavý, protože kvalita navíc se nedá udržet.


3.deska - Kuba dnes též neměl svůj den a silnému soupeři Jardovi Flašarovi nekladl velký odpor. Ztratil pika,navíc s horší pozicí,takže se partie již nedala zachránit.

4.deska - Ondra hrál svoji Skandinávskou proti silnému soupeři Ctiradovi. V 5. tahu zahrál,dle mého, slabší Je4 a dostal se pod tlak,kterému nakonec neodolal.

5.deska - Martin měl též za soupeře silného hráče Honzu Rusnáka. Pozice byla dlouho vyrovnaná,ale nakonec rozhodla větší zápasová zkušenost soupeře.

6.deska - Jarda měl za soupeře celosezónní drtičku v podobě Vládi Luštince. Vzal si dámou otráveného pika na c3 a pak měl problémy s jejím ústupem. Proto musel vynuceně vrátit pika na b7 (Jd8-c6),ale zároveň s tím se mu zhroutila celá pozice.

7.deska - Vláďa bojoval sice jako lev, ale tahal v partii za kratší konec. Soupeř stál na výhru,ale místo brání pika věží se šachem ho sebral střelcem a dostal šustrmat. I to se stává v naší soutěži.


8.deska - Láďa hrál svoji uzavřenou pozici a partie vypadala dlouho na remis. Nicméně,jak mi řekl v autě, přeohodil tahy a mohl i vyhrát. Ale dobrá remis.

Pořadí po 9.kole KP:

Luboš