Valdice - Vrchlabí B

22.10.2018 10:43

Dnes jsme se, v 9.kole KS, vydali do Valdic a musím říci, že i v docela silné sestavě. Jenže průběh zápasu tomu bohužel neodpovídal. Prostě, jak se říká - měli jsme zase víc štěstí než rozumu. Ale tak to už v našich zápasech bývá, jednou štěstí, jednou pech.

Pár slov k dnešnímu utkání:

1.deska - Vít s černými neměl v zahájení žádné problémy, ale bohužel si je vytvořil sám v dalším průběhu hry. Rozhodující asi bylo, že neodolal a vzal otráveného pika na c4 a od té chvíle se mu pozice začala hroutit. Škoda, protože bez této vsuvky mohl partii v klidu dotáhnout minimálně do remisových pozic.

2.deska - moje partie byla jak na houpačce, do cca 16.tahu mi Fritzek fandil a byl jsem mírně v plusu, ale co jsem předvedl v další fázi partie, tak to byla hrůza. Nevím co se stalo, jestli jsem měl v hlavě ještě ten páteční a sobotní debakl hokejistů, ale je fakt, že jsem za předvedený výkon od toho 16.tahu prohrál zaslouženě.

3.deska - Dan s černými postavil ve střední hře dobrou pozici, kterou neustále zesiloval, až přinutil soupeře k rozhodujícím chybám. které vedli k celému bodu. Zasloužená výhra.

ČNT: Přišlo Da6 a bílý odpvěděl f4? Dle analýzi mělo přijít  místo Da6 , ... e3!


4.deska - Tom s bílými rozehrál dámský gambit a do střední hry přešel určitě s lepší pozicí. Soupeř si vytvořil pěšcovou slabinu na b5. Dle slov Toma," chtěl jsem na tuto slabinu zaútočit a celý plán postavil na toto, ale nedocenil jsem soupeřovu protihru a dostal se do horší pozice, kterou jsem korunoval  hrubkou f4. Soupeř, ale naštěstí přehlédl svůj kombinační motiv se ziskem pěšce s nekrytelnými matovými hrozbami a zbyteně vyměnil těžké figury". Získal sice dva pěšce a,b navíc. Ty ovšem soupeř nemohl udržet a partie nakonec přešla, po výměnách figur, do remisových vod,dokonce s pikem navíc pro bílého. Tom měl piky h,g + jezdce, soupeř pika h + střelce. Soupeř ale nezvládl časovou tíseň a vlezl si sám do matu, čímž ovšem samozřejmě Tom nepohrdl. Je pravda, že při přesné hře soupeře to byla remis.

5.deska - Z našeho Ládi se začíná stávat držák. V partii neměl slabší chvilku, získal pika, měl dvojici střelců a čekal na chybu soupeře, která nakonec přišla, když si soupeř nechal v koncovce zavřít jezdce, kterého bez náhrady ztratil. Ale po pravdě, remis by partii více slušela

6.deska - zde, po dlouhé době, za nás nastoupil Jarda a počínal si jako starý mazák. Od začátku stál aktivně a postupně využíval slabin soupeře až k výhře. Pěkný výkon našeho hráče.

7.deska - Láďovu partii jsem moc nesledoval, ale když jsem k ní přišel, tak již pozice byla špatná a na prohru. Jak mi řekl po partii v autě, tak někde přehodil tahy a pak se už jenom bránil.

8.deska - zde za nás poprvé v sezóně nastoupil náš nejlepší pivovarnický sládek ve státě a sice Radim. Partii rozehrál velmi dobře a stál jednoznačně na výhru. Soupeř mu ale v prohrané pozici nabídl remis, Radim čekal na rozhodnutí kapitána Toma, ten byl ale zrovna na tahu, tak jsem ho zastoupil já a řekl mu, ať hraje dál. Jenže ,co se nestalo. Z jasné výhry se Radim dostal do jasné prohry (to jsou věci). Soupeř byl ale tolerantní a i když měl dva spojené piky do dámy, tak umožnil Radimovi dostat krále do výhodné pozice, takže je nemohl uplatnit. Takže nakonec remis, která mohla být podepsaná již o cca 30 tahů dříve. Nakonec se ale ukázala jako rozhodující.

Pořadí KS po 9. kole

Luboš