Náchod B - Vrchlabí A

22.10.2018 10:43

V neděli nás čekal velmi důležitý zápas o udržení v KP.  Sestava byla skoro nejsilnější a tak jsme doufali v bodový zisk.

Pár postřehů k nedělnímu zápasu.

1.deska - zde se utkali, v dobrém slova smyslu,David s Goliášem. Honza přistoupil k partii zodpovědně a i když soupeř nehrál, z mého pohledu vůbec špatně, přece jenom se projevila větší zkušenost našeho hráče. Pěkný výkon.

Petr Pultar - Jan Juptner

2.deska - zde na sebe narazili dva kvalitní hráči,kteří mají zkušenosti z 1.ligy. A jak to již mezi těmito soupeři bývá, byl záhy podepsán smír. Velice dobrá, z našeho pohledu, remis.

3.deska -zde měl Vláďa velice silného soupeře. A nevedl si vůbec špatně. S černými držel vyrovnanou pozici. Mrzí mě, že údajně soupeř nabízel remis, ale Vláďa ji nevzal a jak to tak bývá,partii nakonec prohrál. Škoda, ten půl bod by byl skvělý.

4.deska - Miro, který přijel s Honzou do Náchoda na zápas už v sobotu, se celý večer věnoval přípravě v místním hotelu. Do soupeře se pak pustil s veškerou silou. Myslím si, že v celé partii měl navrch,ale stále nebylo nic jasné. Navíc to byla závěrečná partie zápasu a za stavu 3,5 -3,5 jsme všichni trnuli jak to dopadne. Poslední tahy hráli oba soupeři na + - 1 minutě, takže zde jde již nějaká logika stranou. Nakonec se Mirovi podařil pěkný manévr , který snad z přítomných v té chvíli nikdo neviděl. Pěkný výkon.

39.tah - Vb8 - Dle Mira klíčkový tah - již se hrála časovka


BNT: Přišlo Vg6  a mates


Miro Plchot - Nývlt Otto

5.deska - Vít není v poslední době ve své kůži. Partii snad ani špatně nerozehrál, ale, dle mého názoru, tah e5 se tam nehodil. Pak už to byla jenom křeč.

                                   Vít neopatně zahrál  e5 a prišly problémky

6.deska - moji partii bych komentoval asi takto - nesehrál jsem ji snad špatně,mašina byla stále na moji straně,až na ten plundr ve 22.tahu Jg3 (je zajímavé,že jsem to viděl hned,jak jsem to zahrál). Soupeř mi po partii řekl,že se bál otevření f sloupce. Po této klinické smrti jsem si už začal fandit a když soupeř obětoval jezdce za dva piky,tak už jsem si věřil.

  Lubošův plundr Jg3

7.deska - Ondra se v průběhu partie dostal pod velký tlak soupeře, ale ten ztratil v partii dost času a po nabídce našeho hráče na remis ji nakonec přijal. Jak se mi Ondra po partii přiznal, tak mu spadl kámen ze srdce,protože to neviděl moc dobře. Štastná remis.

8.deska - Dan sice získal v sicilské hře prostorovou převahu, ale nedokázal ji přetavit v celý bod. Ale dobrá remis.

Nakonec tedy výhra tak jsme si všichni oddechli,sezóna je zachráněná,ale co si budeme namlouvat,nemáme být na co pyšní. Určitě jsme měli na víc. Prostě,stále je na čem pracovat a příště to už bude lepší

Luboš

Pořadí po 10 kole KP: