Lípa C - Vrchlabí B

22.10.2018 10:43


Dnes jsme navštívili hostinec u Myslivců, asi nejhezčí a nejlepší destinaci v celém kraji. Ale bohužel to bylo to jediné, co nám udělalo radost.

S vlastní hrou a tím pádem i výsledkem asi nemůžeme být spokojeni. Přitom v polovině utkání to na nějakou pohromu nevypadalo. Ale pojďme popořádku, jak se vše na jednotlivých šachovnicích vyvíjelo.

1.deska - Vláďa, po úvodním tahu bílého e4,se dostal do jeho známých pozic a partie byla zcela vyrovnaná. Ve střední hře, dle mého názoru, dobře nevyřešil průlom bílého pika na d5 a dostal se do pasivní pozice. Partie měla nakonec asi spravedlivě skončit půlkou, ale jak známe Vláďu, on remis neznáje. A tak se stalo, co muselo se stát, partii nakonec prohrál.

Nějací pánové hrající šachy.

2.deska - zde jsem nastoupil já proti sympatické soupeřce. Hrála se zavřená sicilka a černá v zahájení zaostala s vývinem figur, což se ukázalo, jako rozhodující v další fázi partie. Postupně jsem získával prostorovou převahu, kterou jsem nakonec proměnil v zisk dvou piků a zhroucení pozice černé.

3.deska - Kubovi se partie vůbec nepodařila, ze zahájení ještě vyšel vcelku dobře, ale další fázi sehrál špatně, což potvrdil sám slovy - hrál jsem to jako .......

4.deska - Dan nastoupil proti velice silnému soupeři a bílými rozehrál partii v pohodě, potom se lekl hrozby matu na g2 a začal zmatkovat (Df1 atd). Černému to vyneslo pika a pohodlnou hru ,kterou dotáhl až k vítězství. Škoda, remis by této partii více slušela.

5.deska - Ondra nevstoupil, ze šachového pohledu, do nového roku dobrou nohou. Jako v minulém kole, rozehrál partii pasivně, opět vyrobil dva domečky a pak již jenom čekal, až ho soupeř převálcuje, což se taky zákonitě stalo.

6.deska - Tom rozehrál s bílými partii, dle mého, dost pasivně (c3 místo c4 s dalším e3 a střelcem na g2), nicméně stál pevně a po drobných zaváháních černého se dostal do pohody a lepší pozice, která vyvrcholila v zisk kvality a partie

7.deska - Láďa si tentokrát dal v zahájení pozor a rozehrál partii bez ztráty figury. Bojovalo se urputně na obou stranách, ale partie nevybočila z rovnováhy, takže asi spravedlivá půlka

8.deska - Martin sehrál partii bez větších výkyvů, ale s bílými si bohužel nedokázal vytvořit nějakou větší výhodu. Půlka byla spravedlivá.Na závěr můžu jenom dodat, že se k nám štěstí v posledních zápasech začíná obracet zády. Věřím ale, že už příště se vrátíme na vítěznou notu.

Pořadí KS - západ 2017/18 po 6. kole: